A reményt adó Szikra Egyesület

Megosztás:

Az MTVA Esély című műsora ezúttal Érden járt, ahol a Szikra Egyesület, és az általuk szervezett PI-futás volt a téma, melyről az alábbiakban olvashatnak. 

Az érdi Szikra Tehetséggondozó Egyesületben az atipikus gyerekek érdekében dolgoznak. Az egyesület motorja Zádori Henrietta elnök, aki maga is érintett szülő.

Tavaly nyáron ünnepelték megalakulások ötödik évfordulóját a szikrások, akik mára egy összetartó közösséggé váltak. Tevékenységük sokrétű, egyebek mellett nyári táborokat szerveznek, könyvekkel segítenek az érintetteknek, de kialakítottak egy autizmusbarát tanulószobát, és egy színdarabot is létrehoztak.

– Talán az egyik legnagyobb dolog, hogy létrehoztuk a Patkódobbanás című színdarabot, ami érzékenyítésként jelent meg, és most már három városban is elő tudtuk adni. Ebben két kis lovacska beszélget, és kifejezetten óvodásoknak szóló érzékenyítő előadás – mondta Zádori Henrietta.

Az elnök most már az újabb közös munkát tervezi a Patkódobbanás szerzőjével.

Z. Kiss Adrienn-nel dolgoznánk össze, az iskolai bántalmazással kapcsolatos mesekönyve jelent meg legutóbb, és az is burkoltan ugyan, de céloz, hogy miért nem jó a társainkat esetlegesen kirekeszteni. Terveink között szerepel, hogy egy feladatgyűjteményt is kiadunk a témában.

A szikrások másik fontos eseménye az érdi PI-futás, amelyet minden tavasszal megrendeznek.

– A PI-futásunk is mindig évről-évre egyre látványosabb, és egyre többen jönnek. 3,14 kilométert futunk, és kifejezetten Einstein születésnapján, március 14-én, vagy ahhoz közel eső hétvégén. Idén is ez lesz az első nagyobb programunk, és innen indítjuk az adománygyűjtésünket is a táborra.

Az egyesülethez pedig folyamatosan csatlakoznak az érintett családok.

– Jelenleg pontosan 572 gyerekünk van, és hozzájuk tartoznak a szülők és nagyszülők. De azt hiszem, hogy ennél több, mert most már nem csupán Érd és környékével foglalkozunk, hanem rengetegen keresnek meg minket, online, telefonon, és nekik is próbálunk segíteni – tette hozzá az elnök.

Tavaly év végén az Autisták Országos Szövetsége rangos elismeréssel jutalmazta Zádori Henrietta munkáját. Az AOSZ 2018 óta minden évben kiosztja a Senpai-díjat. A kitüntetés célja, hogy fókuszba helyezze azokat, akik értő figyelemmel fordulnak az autista emberek felé, és segítik is őket.

– Sok díjat és elismerést kaptunk az évek alatt az egyesületben. Ezt most én kaptam, mint Zádori Henrietta, és korábban soha nem kaptam ilyen elismerést. Még most is felfoghatatlan, hogy így elismerik a munkásságomat, és ez nagyon jól esett. Persze mindezt az egyesületben végzett munkámért kaptam, de mégis az én életemet, életutamat, és azt ismerték el, amit képviselek. Nagyon megható volt. De továbbra is szeretnénk felhívni a figyelmet, és nem csak magunkra, a Szikrára, hanem az autizmussal élő személyekre, gyerekekre és az elfogadásra. Muszáj beszélnünk róla, muszáj kommunikálnunk róla, muszáj bemutatnunk őket, hogy ne legyen kirekesztés.

Az egyesület tagjai most azon fáradoznak, hogy áprilisban, az autizmus világnapján minél szélesebb körben fel tudják hívni a figyelmet, az autizmusban érintettek elfogadására.

Forrás: az MTVA Esély című műsora

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük