Közösen kiírt pályázat két témakörben is

Megosztás:

A Belügyi Tudományos Tanács és a Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács közös pályázatot hirdet „Az infokommunikációs technológiák használatának elterjedtsége és jelenlegi korlátjai a fogyatékosságügy területén”, valamint „Az érdekképviseleti szervek szerepe a fogyatékossággal élő személyek életében” témakörökben.

A pályázaton természetes személyek vehetnek részt. Pályázni egyénileg vagy kollektív munkával, egy vagy több magyar nyelvű, eddig még nem publikált, máshova be nem nyújtott tanulmánnyal lehet. A pályázatokat kizárólag elektronikus úton, a Belügyi Tudományos Tanács online pályázati felületén  http://palyazat.bm-tt.hu lehet benyújtani. A pályázatok feltöltésének határideje: 2025. október 1. 24.00 óra. A pályázattal kapcsolatos fontos tudnivalók az alábbi linkre kattintva a csatolt dokumentumban találhatók.
A pályázati felhívás célja annak áttekintése, hogy a fogyatékossággal élő személyek életében az értük tevékenykedő érdekvédelmi szervezetek tevékenysége hogyan tud érvényesülni, melyek azok a tényezők, amelyek elősegítik az érdekvédelmi tevékenységek hasznosulását az érintettek mindennapjaiban. A szervezetek hogyan tudják az érintett fogyatékossággal élő embereket elérni, érdekeiket, szükségleteiket becsatornázni az érdekvédelmi tevékenységükbe.  Emellett a pályázati felhívás további célja, hogy az érdekvédelem által összegyűjtött információk alapján a fogyatékossággal élő emberek érdekeit és szükségleteit hogyan tudja az érdekvédelem tolmácsolni a döntéshozók felé és szakpolitikai javaslatokat megfogalmazni.

A pályaműveket az alábbi két témakörben lehet benyújtani

  1. Az infokommunikációs technológiák használatának elterjedtsége és jelenlegi korlátjai a fogyatékosságügy területén

Mennyiben jelent reális lehetőséget a fogyatékossággal elő, megváltozott munkaképességű személyek számára az online felületeken nyújtott foglalkozási rehabilitációs szolgáltatásnyújtás, tanácsadás, mentorálás? Melyik célcsoport számára kedvezőbb, melyek nem tudnak élni vele, hogyan lehet mindenki számára elérhetővé tenni, milyen fejlesztéseket igényelnek es milyen szabványok, illetve azok hiánya akadályozzák a jelenlegi fejlődést? Milyen nemzetközi jó gyakorlatok állnak rendelkezésre? Milyen új innováció megoldásokkal kapcsolatos fejlemények találhatóak es azok tervezett időtávja milyen perspektívával es financiális keretekkel rendelkeznek?

  1. Az érdekképviseleti szervek szerepe a fogyatékossággal élők személyek életében

Hogyan lehet az érdekvédelmi és érdekképviseleti munkát tipizálni, milyen stratégiák tapasztalhatóak? Hogyan lehet az érdekvédelmi munkát úgy támogatni, hogy adatalapú és megoldás centrikus érdekegyeztetés jöjjön létre? Milyen, a tudományos eredményeket és várható fejlesztési irányokat is figyelembe vevő szakmai munka lehet példaértékű külföldről?

A pályázatok elbírálásának határideje 2025. november 15.

Forrás: MEOSZ

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük