Szemléletformáló programokat tartott védőnőhallgatóknak a SINOSZ

Megosztás:

Előadások, pódiumbeszélgetés, workshop, ill. siket és nagyothalló szülőkkel való személyes találkozások is színesítették a védőnőhallgatók számára 3 napon tartott programsorozatot.

A tavalyi hagyományteremtő kezdeményezést folytatva idén ismét vendégül látták a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának védőnőhallgatóit, akik 2025. április 3-án látogattak el a SINOSZ országos székházába.

A közel 50 fős csoportot Szalkai Iván igazgató köszöntötte, majd egy szemléletformáló előadással indította a napot, amely után bemutatta a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége szolgáltatásait.

Az esemény következő szakaszában Bagó Róbert esélyegyenlőségi referens beszélt a mentorszülőség jelentőségéről, amelynek célja a szülők támogatása, és különösen fontos a hallássérült gyermeket nevelő családok számára. Ezt követően Horváth Zsófia szakmai vezető a KONTAKT Tolmácsszolgálat képviseletében tartott érdekes előadást a szolgáltatás működéséről, valamint annak igénybevételéről, ami kulcsfontosságú a hallássérült közösség és a halló társadalom közötti akadálymentes kommunikáció biztosításában.

A program célja, hogy segítsék a védőnők és a hallássérült közösség közötti kapcsolatteremtést és kommunikációt, amely különösen fontos a várandósság, a szülés és a gyermekgondozás területén.

Az előadásokat ennek érdekében egy interaktív pódiumbeszélgetés követte, amely során három siket édesanya – Szabó Zsanett, Hartai Krisztina és Bakos-Balog Dóra – osztotta meg személyes tapasztalatait a családalapítás folyamatáról. A beszélgetés során kitértek a siket szülők mindennapi kihívásaira, és bemutatták azokat a megoldásokat, illetve jó gyakorlatokat, amelyek a halló, nagyothalló és siket gyermekek nevelésében segíthetnek.

A nap folyamán a program akadálymentesítése érdekében jelnyelvi tolmácsok is közreműködtek, így a diákok a gyakorlatban is megtapasztalhatták a tolmácshasználat fontosságát és működését.

Az esemény a hallgatók kérdéseivel zárult, akik érdeklődve és nyitottan fogadták a sok új és hasznos információt.

Az idei program nemcsak az előadásokkal gazdagodott, hanem két további eseménnyel is bővült a FOF 2024 pályázatnak köszönhetően. Április 2-án Bagó Róbert esélyegyenlőségi referens és Kassai Kornélia mint érintett szülő tartott előadást a mentorálással és mentorszülőséggel kapcsolatosan a Semmelweis Egyetemen, míg április 5-én egy mentorszülős workshopot szerveztek, amelyen a védőnőhallgatók önkéntesen vehettek részt.

Forrás: SINOSZ

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük