Megható példát mutattak a debreceni gimnazisták
- Jó hírek
- 2025. október 14.
A Szent László Görögkatolikus Gimnázium és Technikum 13. D osztálya bebizonyította, hogy az összefogás és a szeretet valóban csodákra képes.
A debreceni Szent László Görögkatolikus Gimnázium és Technikum diákjai ismét bebizonyították, mit jelent a valódi közösségi szellem és emberség. A 13. D osztály tanulói adománygyűjtést szerveztek, majd az összegyűlt ajándékokat személyesen vitték el a Böszörményi úti, fogyatékkal élő gyermekeket gondozó otthonba, hogy egy kis örömöt vigyenek az ott élők mindennapjaiba – számolt be róla az iskola közösségi oldala.
A diákok kezdeményezése nemcsak a rászoruló gyerekeknek jelentett segítséget, hanem példát is mutatott arról, hogyan válhat a szeretet és az önzetlenség a közösség összetartó erejévé.
Az intézmény kiemelte: a 13. D osztály tanulói nagyszerű példát adtak mindenkinek az összefogásról, a segítés fontosságáról és arról, milyen érték rejlik abban, ha valaki hivatástudattal fordul mások felé.
Forrás: HAON
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.