MEOSZ képzési nap Sárváron

Megosztás:

Radomszki Lászlóné, a Belügyminisztérium Fogyatékosságügyi Államtitkárságának helyettes államtitkára ünnepi köszöntőjével és előadásával vette kezdetét Sárváron a MEOSZ tagegyesületek delegáltjainak szervezett képzési napja. 

A képzés keretében a fogyatékosságügyi szakterület kiemelt kérdéseit járják körbe az előadók, gyakorlati példákkal segítve az elsajátított tudás hétköznapokban történő megvalósítását.

Radomszki Lászlóné helyettes államtitkár asszony köszöntőjében gratulált Szövetségünk tisztújító közgyűlésén megválasztott tisztségviselőknek. A 2024. szeptemberétől működő Fogyatékosságügyi Államtitkárság feladatainak, céljainak és működésének ismertetése előtt kitért arra az elköteleződéséről, melyet munkája során mindig szem előtt tart, miszerint hittel, szeretettel és szakértelemmel dolgozik a szakmáért a fogyatékosságügyi szakterületért. Hangsúlyozta, hogy a kormány elkötelezett a fogyatékosságügyi szakterületért, a fogyatékossággal élő emberek életének jobbításáért.

Előadásában ismertette az államtitkárság előtt álló feladatokat és az elért eredményeket. Kitért arra, hogy az államtitkárság egyik legnagyobb partnerszervezete a MEOSZ, mely szervezetre a jövőben is számítanak az együttgondolkodást illetően.

Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke – aki immár a harmadik ciklusát kezdi a Szövetség élén – hangsúlyozta a képzés fontosságát, mely révén az országos érdekvédelemben tett lépések helyi szinten is hatékonyan tudjanak megvalósulni. Fontos, hogy a közösségünk körében meglévő hatalmas tudás és tapasztalat a képzések révén még hatékonyabban tudja szolgálni a mozgáskorlátozott emberek érdekeit. Hangsúlyozta, hogy a magyar fogyatékosságügyi szakpolitikai csak akkor tud eredményes lenni, ha maguk az érintettek azonosítják be és tárják a döntéshozók elé azokat az akadályokat, melyek lebontásával az érintettek önrendelkező, teljes életet élhessenek.

„- A MEOSZ kiemelt feladata, hogy a megoldandó problémákra felhívja a döntéshozók figyelmét, és szakmai alapon terjesszen elő megoldásokat. Büszke vagyok arra, hogy a mozgáskorlátozott emberek közösségének érintettségéből erdő tapasztalata mindig magas szintű szakmai tudással párosult” – hangsúlyozta Kovács Ágnes.

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük