Elrendelték a vörös kódot a hideg idő miatt
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. február 20.
Fülöp Attila, a Belügyminisztérium (BM) gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a HungaroMet előrejelzését figyelembe véve hétfőn este nyolc órától péntekig elrendelte a vörös kódot - közölte a tárca.
A tájékoztatás szerint a vörös kódnak két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécser jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújt szolgáltatást.
Az éjjeli menedékhelyek kihasználtsága jelenleg országosan és Budapesten is 84 százalék, van elég férőhely, senkinek nem kell az utcán töltenie az éjszakát
– írták.
Nagyon fontos: ha valaki bajba jutott hajléktalan embert lát, hívja a regionális diszpécserszolgálatot, amely a jelzések alapján azonnal tud intézkedni – figyelmeztettek.
A speciális eljárásrend idején a hajléktalanellátásban az élet védelme az első – áll a közleményben.
- Ingyenes szakmai nap segít az akadálymentes ifjúsági munka megismerésében
- Gerincferdülés gyermekkorban: gyorsabb ellátást kínál a pécsi központ
- Már gyerekkorban sok múlik rajta: érzékenyítő foglalkozás erdei iskolában
- Az autizmus első jelei – Mikor érdemes szakemberhez fordulni?
- Európa-bajnokság vár a magyar parakajakosokra Portugáliában
- Európa-bajnokság és paralimpiai pontok: négy magyar para kerékpáros a rajtnál
2026. június 17.
Érthetőbb világ felé: lezárult a MOME OPEN inkluzív design képzése
2026. június 16.
Világszintű forma, újabb aranyérem: Mocsári Bence Európa-bajnok
2026. június 15.