Fontos döntések az Országos Fogyatékosságügyi Tanács ülésén
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. február 4.
Az Országos Fogyatékosságügyi Tanács február 3-i ülésén jelentős döntések születtek a fogyatékossággal élő emberek életminőségének javítása érdekében.
Az ülést Kósa Ádám, fogyatékosságügyi államtitkár nyitotta meg, hangsúlyozva a kormány elkötelezettségét a fogyatékosságügyi politika fejlesztése iránt.
Az ülés egyik kiemelt témája a Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács tagságának összeállítása volt, amely szakértői támogatást nyújt a jövőbeli intézkedésekhez. Emellett megkezdődött az új Országos Fogyatékosságügyi Program előkészítése, amely átfogó intézkedéseket tartalmaz a fogyatékossággal élők társadalmi részvételének erősítésére és a támogatási rendszerek fejlesztésére.
Magyarország Kormánya továbbra is azon dolgozik, hogy minden érintett számára a lehető legjobb feltételeket biztosítsa.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Idén a Hajógyári-szigeten várja a családokat az ország egyik legnagyobb gyermeknapi rendezvénye
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 6.
Játék, beszélgetés és közösség: érkezik a Nyárindító Piknik
2026. június 4.
Példás összefogás Liánáért
2026. június 4.






