Ünnepelje az MVGYOSZ-el a költészet napját

Megosztás:

Több mint hatvan éve annak, hogy József Attila születésnapján, április 11-én, a magyar költészetet ünnepeljük, ezen a napon a verseket, a költőket és magát a költészetet is köszöntjük.

Idén rendhagyó módon a Bodor Tibor Kulturális Egyesület önkéntes felolvasóinak közreműködésével elkészült verseskötet bemutatójával várja a versbarátokat a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége.

A költészet napján számtalan programot kínálnak a fővárosban. Annak érdekében, hogy minél többen részt tudjanak venni ezeken a programokon, a szövetség már április 8-án 15:00 órától rendezi meg a költészet napjához kapcsolódó hangoskönyv-bemutatót.

A jeles alkalomból a Bodor Tibor Kulturális Egyesület beszédtechnika csoportjának tagjai Várnai Zseni: Sorsod foglya vagy című verseskötetét készítették el az MVGYOSZ Bodor Tibor Hangoskönyvtára számára.

A hangoskönyvben elhangzó verseket a csoport tagjai olvassák fel: Benkóczy Márta, Bors Mária, Csolák Imre, Fehér Melinda, Fekete Ágnes, Ferencz Annamária, Fodor Géza, Gulyásné Vastag Irén, Jancsó Sarolta, Katona Anna, Király-Tajti Ildikó, Lantos Eleonóra, Nagy Imréné Ancsa, Németh Szilvia, Szerencsés Melinda, Varjasi Gábor.

Az esemény keretében a felolvasók nemcsak a kötet digitális hanganyagát adják át a Hangoskönyvtár számára, hanem a kötetből verseket olvasnak fel a látogatóknak a helyszínen.

Időpont: 2025. április 8., kedd 15:00 óra
Helyszín: a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége székháza, Budapest XIV. kerület, Hermina út 47.

Az esemény díszvendége Derzsényi Katalin, Várnai Zseni unokája.

A részvétel díjmentes, de regisztrációhoz kötött, kérjük, hogy részvételi szándékát jelezze az MVGYOSZ ügyfélszolgálatán április 6-ig.

Forrás: MVGYOSZ

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Esélyünk
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.