Szentmise Csíksomlyón a fogyatékossággal élő gyermekekért
Július 23-án a kora reggeli órákban meghitt és különösen szívhez szóló szentmisét tartottak a Csíksomlyói kegytemplomban: ezúttal a fogyatékossággal élő gyermekekért és családjaikért imádkoztak a hívek. A szentmise nemcsak lelki megerősítést jelentett a jelenlévőknek, hanem fontos üzenetet is közvetített a társadalom felé az elfogadásról, az odafigyelésről és a közösségi összefogás szükségességéről.
A szentmisén részt vett a dr. Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára, valamint Radomszki Mónika helyettes államtitkár is. Jelen voltak továbbá fogyatékossággal élő gyermekek, szüleik, segítőik, valamint egyházi és civil közösségek képviselői.
A rendezvény egyúttal üzenet is volt a társadalom felé: fontos, hogy mindannyian tegyünk azért, hogy a fogyatékossággal élő emberek – különösen a gyermekek – teljes életet élhessenek, lehetőségeik kibontakozhassanak, és méltó helyük legyen a közösségeinkben.
A szentmise végén a résztvevők közösen imádkoztak a gondoskodó családokért, az elhivatott pedagógusokért, segítőkért és mindazokért, akik nap mint nap tesznek a befogadóbb és együttérzőbb világért.
- Ingyenes szakmai nap segít az akadálymentes ifjúsági munka megismerésében
- Gerincferdülés gyermekkorban: gyorsabb ellátást kínál a pécsi központ
- Már gyerekkorban sok múlik rajta: érzékenyítő foglalkozás erdei iskolában
- Az autizmus első jelei – Mikor érdemes szakemberhez fordulni?
- Európa-bajnokság vár a magyar parakajakosokra Portugáliában
- Európa-bajnokság és paralimpiai pontok: négy magyar para kerékpáros a rajtnál
2026. június 17.
Érthetőbb világ felé: lezárult a MOME OPEN inkluzív design képzése
2026. június 16.
Világszintű forma, újabb aranyérem: Mocsári Bence Európa-bajnok
2026. június 15.





























