Öt éremmel tértek haza a világkupáról
- Jó hírek
- 2025. június 26.
37 ország részvételével rendeztek para-asztalitenisz világkupát Csehországban, ahol öt érmet szereztek sportolóink.
A tornán Arlóy Zsófia, Mihálffy Kinga, Major Endre, Urlauber Ádám, Zborai Gyula, Kreisz Milán, Kovács Ádám, Nyiri-Szabó Lázár és Gelencsér Bálint képviselte a magyar színeket.
A székeseink a csoportkört abszolválva az elődöntőben egymással kerültek össze, ahol Major Endre egy öt szettes mérkőzést követően jobbnak bizonyult Urlauber Ádámnál. A döntőben egy hajszálon múlott, hogy aranyéremmel a nyakában távozzon.
Arlóy Zsófia a továbbjutást követően a negyeddöntőben legyőzte olasz ellenfelét, majd az elődöntőben spanyol riválisától egydöntőszettes mérkőzést követően maradt alul, így bronzérmet szerzett.
Kovács Ádám nagyszerű játékkal csoportmásodikként jutott a legjobb nyolc közé, ahol nem sikerült győznie, de teljesítménye így is dicséretes.
Ami a páros versenyszámokat illeti, Kovács Ádám és Kreisz Milán ezüstérmet és a visszatérő Zborai Gyula a német Müllerrel egy párt alkotva pedig bronzérmet szerzett.
Fiatal sportolóink, Mihálffy Kinga, Nyiri-Szabó Lázár és Gelencsér Bálint ugyan nem nyertek érmet, de szépen helyt álltak a tornán.
Az eredmények itt tekinthetők meg.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.