Önkéntes találkozó volt a Vakok Kertjében
- Jó hírek
- 2025. május 30.
A Bodor Tibor Kulturális Egyesület és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége önkéntes találkozót tartott a Vakok Kertjében.
Az időjárás ugyan kicsit megviccelte a résztvevőket, de végül egy nagyon jó hangulatú és további felolvasásokra inspiráló összejövetel valósult meg. A programon önkéntes felolvasók, technikusok, szerkesztők és a szövetség munkatársai is részt vettek.
Dr. Nagy Sándor, az MVGYOSZ elnöke az interneten keresztül mondott köszönetet a felolvasók pótolhatatlan munkájáért.
Berke Mónika szolgáltatásvezető mint mindig, most is hozott számokat, elmondta, hogy már 7944 mű érhető el a hangoskönyvtár alkalmazásban és a webfelületen.
Puskás Kata Szidónia, a Bodor Tibor Kulturális Egyesület elnöke élőben közvetítette a találkozót, beszámolt a BTKE aktualitásairól és további terveiről.
A piknik helyszíne az eső miatt ezúttal nem az árnyas fák alatt, hanem az üvegfalú faházban volt, a finom falatok és a jóízű beszélgetések azonban így is több órára ott marasztalták a vendégeket. Délutánra a nap is kisütött, így kerek napot zárhattunk. – olvasható az MVGYOSZ közösségi oldalon megosztott bejegyzésében.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.