Megújul az Országos Fogyatékosságügyi Tanács
- Jó hírek
- 2025. szeptember 5.
Az Országos Fogyatékosságügyi Tanács (OFT) tagjainak mandátuma 2025. november 30-án lejár, elkezdődött újjáalakulásának előkészítése – közölte a Belügyminisztérium (BM) az MTI-vel.
Azt írták: a grémiumról szóló kormányrendelet tételesen meghatározza azokat a szervezeteket, amelyek alanyi jogon jogosultak tagot jelölni.
Négy OFT-tagsági helyre bármely, a fogyatékossággal élő személyek érdekvédelmét ellátó, országos lefedettségű civil szervezet jelölhet.
A jelölésre azok a civil szervezetek jogosultak, amelyek szerepelnek a bírósági nyilvántartásban, alapító okiratuk vagy alapszabályuk szerint a fogyatékossággal élő emberek érdekeit képviselik, és országos szinten fejtik ki tevékenységüket
– ismertették.
Hozzátették, nem jelölhetnek tagot azok a szervezetek, amelyek a kormányhatározat más alpontjaiban név szerint szerepelnek, vagy amelyek ezekben tagsággal bírnak.
A tájékoztatás szerint a jelöléshez szükséges a szervezet bejegyzéséről szóló, 30 napnál nem régebbi hitelesített bírósági végzés, a szervezet létesítő okirata vagy alapszabálya, valamint hivatalos képviselőjének 30 napnál nem régebbi, közjegyző által hitelesített aláírási címpéldánya.
A delegálási költségek a jelölő szervezetet terhelik
A jelöléseket a hirdetmény közzétételétől számított 30 napon belül lehet benyújtani Szőke Lászlónak, a tanács titkárának postai úton az alábbi címre: 1903 Budapest, Pf. 314, Országos Fogyatékosságügyi Tanács.
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Érthetőbb világ felé: lezárult a MOME OPEN inkluzív design képzése
- Kárpátaljai gyermekekkel indult el a Katolikus Karitász nyári programja
- Koncertek, mesevilág és kézműves programok várják a családokat a Generali Gyerek Szigeten
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Újra Európa élvonalában: három érmet nyertek a magyar para kajak-kenusok
2026. június 24.