Megalakult a Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. február 26.
A kormányzati szerveknek együtt kell dolgozniuk, közösen kell fellépniük annak érdekében, hogy a fogyatékossággal élő honfitársaink életminőségét javítani tudjuk – mondta Dr. Pintér Sándor belügyminiszter a Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság alakuló ülésén.
A belügyminiszter beszédében kiemelte, bízik abban, hogy a Bizottságnak sikerül a Fogyatékosságügyi Államtitkársággal és az Országos Fogyatékosságügyi Tanáccsal, valamint a fogyatékossággal élő embereket képviselő civil szervezetekkel közösen az érintettek és családjaik életére pozitív hatást gyakorló programot előkészíteni. Dr. Pintér Sándor hangsúlyozta, a fogyatékossággal élő honfitársaink ügye a társadalom közös ügye. A Kormány elkötelezett a területet érintő nehézségek leküzdésében. A Belügyminisztérium a Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság elindításával különleges, kiemelt szerepet biztosít a fogyatékossággal élő emberek mindennapjait érintő közös megoldások kialakítására.
A belügyminiszter a Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság alakuló ülésén átadta a bizottsági tagok megbízóleveleit. Dr. Pintér Sándor a Bizottság elnökének Kósa Ádám fogyatékosságügyi államtitkárt nevezte ki.
Kósa Ádám székfoglaló köszöntőjében elmondta, a Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság létrehozása a magyar közigazgatás történetében mérföldkő. A kormányzatban tevékenykedő politikai és szakmai felsővezetőknek az lesz a feladata, hogy a fogyatékossággal élő emberekkel kapcsolatban felmerülő kérdésekre megtalálják a legjobb válaszokat. Az államtitkár hangsúlyozta, a Bizottság a civil társadalom és az érintettek jelzései alapján felmerült problémákra keresi a megoldásokat, legyen szó családügyekről, foglalkoztatásról, közlekedésről, oktatásról, egészségügyről, sportról vagy épített környezetről.
A fogyatékosságügyi területen az elmúlt években jelentős változások történtek, amelyek nagy részét a Fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló ENSZ Egyezmény és az ahhoz kapcsolódó Fakultatív Jegyzőkönyv 2007. évi kihirdetése generálta. A Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottságot a Kormány 1185/2024 (VI.28.) határozatával hozta létre. A Bizottság munkájában a Belügyminisztérium mellett valamennyi tárca megbízott államtitkárai és helyettes államtitkárai állandó tagként vesznek részt. A Bizottság első közös feladata lesz a 2026. január 1-től hatályos Országos Fogyatékosságügyi Program előkészítése.
Fotó: Nagy Zoltán, az ORFK Kommunikációs Szolgálat munkatársa
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Idén a Hajógyári-szigeten várja a családokat az ország egyik legnagyobb gyermeknapi rendezvénye
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 6.
Játék, beszélgetés és közösség: érkezik a Nyárindító Piknik
2026. június 4.
Példás összefogás Liánáért
2026. június 4.



















