Magyar sikerek a világkupán: öt éremmel zárt a para-asztalitenisz-válogatott

Megosztás:
Forrás: hparalimpia.hu

Öt érmet szerzett a magyar válogatott az ostravai para-asztalitenisz világkupaversenyen, köztük három aranyérmet is.

Szép magyar sikereket hozott az idei ostravai világkupaforduló: a magyar para-asztalitenisz-válogatott három arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a versenyt, több kategóriában is meghatározó teljesítményt nyújtva.

A 2026. június 18. és 20. között megrendezett Paraasztalitenisz Future Ostrava 2026 a nemzetközi világkupa-sorozat fontos állomása volt, ahol a magyar csapat több emlékezetes mérkőzést is játszott.

Női versenyszámokban is érkeztek a nagy eredmények

A női 9-es kategóriában induló Szvitacs Alexa (GYAC) egyéniben egészen az aranyéremig jutott. A csoportkörből egy győzelemmel és egy vereséggel lépett tovább, majd a középdöntőben magabiztos teljesítménnyel múlta felül török ellenfelét.

A döntőben a spanyol Maria Migueles ellen lépett asztalhoz, ahol szoros, ötszettes mérkőzésen 3:2-re nyerni tudott, megszerezve ezzel a torna egyik magyar aranyérmét.

A női 8-as kategóriában Arlóy Zsófia (Tatai Atlétikai Club) ismét megmutatta, hogy stabil szereplője a nemzetközi élmezőnynek. Meggyőző játékkal jutott el az elődöntőig, ahol 3:1-re győzött német riválisa ellen.

A folytatásban a későbbi győztes, a norvég Freja Juhl Larsen állította meg, így Arlóy Zsófia bronzéremmel és értékes világkupa-pontokkal zárta a versenyt.

A két magyar játékos párosban is asztalhoz állt, és itt újabb kiemelkedő eredmény született. Szvitacs Alexa és Arlóy Zsófia végig összeszedetten és jó ritmusban játszott, a döntőben pedig győzni tudtak, így újabb aranyérem került magyar kézbe.

Magyar döntő a férfiaknál

A férfi 1-es kategóriában szintén magyar dominancia alakult ki.

Urlauber Ádám (ATSK Szeged) és Major Endre (ATSK Szeged) végig remek teljesítményt nyújtottak, végül pedig egymás ellen játszották a döntőt.

Major az elődöntőben magabiztosan, 3–0-ra győzte le brit ellenfelét, míg Urlauber korábban ugyanígy verte a későbbi elődöntőst.

A finálé végül igazi rangadóvá vált: hosszú, kiélezett mérkőzés után döntő szettben 3:2-re Urlauber Ádám bizonyult jobbnak, így az arany- és az ezüstérem is magyar versenyzőhöz került.

Többen is közel kerültek az éremhez

A válogatott többi tagja is erős teljesítményt nyújtott.

Kreisz Milán és Kovács Ádám egészen a negyeddöntőig jutottak, ahol végül hongkongi, illetve malajziai ellenfelek állították meg őket.

Nyiri-Szabó Lázár és Szamosi Csaba ezúttal nem jutott tovább a csoportkörből, ugyanakkor teljesítményük és küzdőszellemük így is fontos része volt a magyar csapat szereplésének.

Az ostravai eredmények ismét megmutatták, hogy a magyar para-asztalitenisz nemzetközi szinten is számottevő erőt képvisel, és a következő világversenyek előtt is biztató formát mutatnak a sportolók.

Forrás: hparalimpia.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük