Gáspár Tamás aranyérmet nyert!
- Jó hírek
- 2025. június 11.
Rómában rendezték meg a Para Íjász Európa Kupa első fordulóját, ahol Gáspár Tamás, a tokiói és párizsi paralimpia 5. helyezettje képviselte a magyar színeket a W1 nyílt férfi kategóriában.
Az első versenynapon Tamás kiváló formát mutatott a rangsoroló fordulóban. Az első kör után még nem állt össze teljesen a technika, de a második fordulóra sikerült fókuszálnia, és végül 641 ponttal a második helyen végzett. Ezzel az eredménnyel automatikusan bejutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben Park Hong Jo koreai versenyzővel mérkőzött meg, és 127–122-es győzelmet aratott. Az elődöntőben a cseh David Drahoninsky ellen lőtt, 141–136-ra nyert, ezzel bejutott a döntőbe.
Az aranydöntőben Tamás az olasz Panella Maurizio ellen versenyzett. Az erős napsütés és hőség ellenére végig megtartotta a fókuszt, magabiztosan lőtt, és 134–120-as győzelemmel megszerezte az aranyérmet.
Soós-Horváth Diána edzőként támogatta Tamást a felkészülés és a verseny során, míg Wighardt Krisztián egészségügyi szakemberként gondoskodott a sportoló fizikai állapotának karbantartásáról.
Gratulálunk Gáspár Tamásnak, edzőjének és a szakmai csapatnak a fantasztikus teljesítményhez és a megszerzett aranyéremhez!
Forrás: hparalimpia.hu
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.