Folytatódik a fogyatékossággal élők lakhatási programja
Folytatódik a fogyatékossággal élők lakhatási programja, már 5300-an kaptak új esélyt a teljesebb életre – közölte a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a közösségi oldalán.
Fülöp Attila azt írta, a szocializmus idején fogyatékossággal élő honfitársakat városszéli, több száz fős intézményekbe zárták, láthatatlanul, magányosan.
„Mi hiszünk abban, hogy mindenki megérdemli a méltó, családias otthont és az önálló élet lehetőségét” – fogalmazott a politikus. Hozzátette, ezért indította el a kormány 2013-ban a támogatott lakhatás programot, ahol kis házakban és lakásokban, biztonságos környezetben élhetnek fogyatékossággal élő embertársaink, mindig támogatással, sosem magukra hagyva őket.
Fülöp Attila kiemelte, az elmúlt években 5300 ember kapott új esélyt egy önállóbb, teljesebb életre. „Most pedig Budapesten 2026 végéig több mint 100 új férőhelyet hozunk létre, 1 milliárd forintos kormányzati támogatással, az önkormányzatok, civil és egyházi szervezetek együttműködésében” – írta.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.