Államtitkári elismerés a világbajnoki és Európa-bajnoki érmeseinknek
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. november 11.
Az év végéhez közeledve dr. Schmidt Ádám, sportért felelős államtitkár az Államtitkárság Hold utcai székhelyén fogadta az idei évben világbajnoki vagy Európa-bajnoki érmet szerzett parasportolókat.
A meghívott sportolók – Burányi Flóra, Ekler Luca, Fejes Richárd, Kerekes Bence, Kiss Péter Pál, Kiss Tibor, Konkoly Zsófia, Luterán Petra, Nagy Vivien, Nádasdy Anna, Osváth Richárd, Pap Bianka, Rescsik Csaba, Szabó Alexandra, Szebenyi Gergő, Suba Róbert és Varga Katalin – közül a résztvevők egy kötetlen, inspiráló beszélgetésen vehettek részt, ahol dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár személyesen gratulált nekik az idei kimagasló eredményeikhez. Megköszönte, hogy sikereikkel egész évben örömet és büszkeséget szereztek Magyarországnak, és példát mutattak kitartásból, alázatból és sportemberi értékekből.
Az államtitkár kiemelte:
„Kiválóságainkat hallgatva nyugodtan mondhatom, hogy a pályán és a pályán kívül tanúsított kitartásuk és elszántságuk nemcsak példaértékű, hanem igazán inspiráló is.”
Az eseményen a Magyar Paralimpiai Bizottságot Szabó László elnök és Urr Anita főtitkár képviselte.
A Magyar Paralimpiai Bizottság ezúton is szívből gratulál minden sportolónak és edzőnek a 2024-es évben elért eredményeihez, és sok sikert kíván a további felkészüléshez és versenyekhez!
Forrás: hparalimpia.hu
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Izgalmas döntőkkel ért véget a 2026-os Para Boccia Országos Bajnokság
- Négy éremmel zárt a magyar csapat a para vívó vb-n
- Nem kell egyedül végigmenni rajta: önismereti csoportokat indít a SINOSZ
2026. június 27.
Aranyérem Innsbruckból: Kerekes Bence újra a dobogó tetején végzett
2026. június 26.