A Törekvés ugrott a tabella élére kerekesszékes magyar bajnokságban
- Szervezeti hírek
- 2025. február 25.
A sokszoros magyar bajnok Törekvés és az utóbbi két év bajnoki aranyérmesének és kupagyőztesének csatáját ezúttal a fővárosiak nyerték 62-31 arányban. A soproniaknál hiányzott Oszolik Péter és Molnár Attila, a Törekvés pedig taktikus, nagyon precíz játékkal biztos győzelmet aratott. Ezzel a sikerrel a budapestiek átvették a vezetést a tabellán, bár a Törekvés korábban vesztett a PTE PEAC Rolling Basket ellen. Mindkét csapatnak egy-egy veresége van, a március 23-i következő fordulóban a Törekvésnek mindkét meccsét nyernie kell ahhoz, hogy újra aranyérmes legyen.
Ráadásul a nyitómeccset éppen a soproniak ellen vívják, akiknek ott a lehetőség: ha akár 1 ponttal is nyernek, megvédik bajnoki címüket. A 3. fordulóban a DVTK sorozatos betegségek miatt nem tudott kiállni, mindkét meccsét 20-0-ra vesztette el, így a forduló másik meccsén a Törekvés 59-23-ra nyert a PTE PEAC Rolling Basket ellen.
Forrás: hparalimpia.hu
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.