A Magyar Posta megkezdte a nyugdíjasoknak az élelmiszer-utalványok kézbesítését
- Jó hírek
- 2025. szeptember 2.
Hétfőtől kézbesíti a nyugdíjasoknak az élelmiszer-utalványokat a posta – közölte a Magyar Posta az MTI-vel.
Kiemelték, hogy a Magyar Posta szeptember 1. és október 15. között több mint 2,3 millió jogosult részére ütemezetten kézbesíti az utalványokat arra a címre, amely a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóság nyilvántartásában szerepel.
A küldemények kézbesítését a postás egy alkalommal kísérli meg a címen, amennyiben a címzett nem tartózkodik otthon, akkor – a postás által hagyott értesítővel – a kijelölt letéti postán 10 munkanapon belül a címzett vagy akár a meghatalmazottja is átveheti a juttatást.
Fontos, hogy ha az utalványra jogosult nem jelentkezik a megadott időszakban a juttatásért, akkor az őrzési idő leteltét követően a posta a nyugdíjas élelmiszer-utalványt tartalmazó küldeményt visszaküldi a Magyar Államkincstárnak.
Az utalványok újbóli kiküldése közvetlenül a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságának megkeresésével kérhető legkésőbb november 14-ig.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.