Világkupa-ezüsttel tértek haza a magyar speciális válogatott focisták
- Jó hírek
- 2025. augusztus 5.
Ezüstérmet szerzett a magyar speciális olimpikon labdarúgó-válogatott a Houstonban rendezett klub világkupán.
A Magyar Speciális Olimpia Szövetség tájékoztatása szerint a tornára 23 ország 40 együttese kapott meghívást.
Az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott játékosok alkotta magyar csapat remekül menetelt, döntőt játszhatott a divíziójában, amelyet 4-0-ra elvesztett az argentin Boca Juniorsszal szemben.
A National Hungary Team az elődöntőben a Paris Saint-Germaint, a negyeddöntőben a Special Power Team Croatia gárdáját győzte le, a csoportmérkőzések során pedig nyert többek között a Manchester United Foundation ellen is.
A finálé előtti órákban meglátogatta a magyar delegációt Kapu Tibor űrhajós is és a csapatot a helyszínen támogatta Magyarország houstoni alkonzulátusának konzula, Doncsev András, valamint Dr. Garami Zsolt, a Houston Methodist Hospital szív- és érrendszeri sebészet radiológiai docense, orvos igazgatója is.
- Három terhesség után derült ki az igazság: mozaikos Down-szindrómája van
- Együtt a gyermekek mentális egészségéért: új partnerség indul Magyarországon
- Akadálymentes múzeumi élmény készül – tesztelőket vár a Göcseji Falumúzeum
- Újabb lépés a befogadó kultúráért: autizmusbarát napot tart a Fővárosi Nagycirkusz
- Fogyatékossággal élő gyerekek ellátását támogatja a Heim Pál gyermekkórház új fogászati széke
- Filmélmény mindenkinek: folytatódik a Mozi korlátok nélkül programsorozat
2026. június 8.
Két bronzéremmel zárt Bradentonban Nádasdy Anna
2026. június 7.
Egy nap, ami a gyerekekről szólt: gyermeknap a SINOSZ-ban
2026. június 6.