Világkupa-ezüsttel tértek haza a magyar speciális válogatott focisták
- Jó hírek
- 2025. augusztus 5.
Ezüstérmet szerzett a magyar speciális olimpikon labdarúgó-válogatott a Houstonban rendezett klub világkupán.
A Magyar Speciális Olimpia Szövetség tájékoztatása szerint a tornára 23 ország 40 együttese kapott meghívást.
Az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott játékosok alkotta magyar csapat remekül menetelt, döntőt játszhatott a divíziójában, amelyet 4-0-ra elvesztett az argentin Boca Juniorsszal szemben.
A National Hungary Team az elődöntőben a Paris Saint-Germaint, a negyeddöntőben a Special Power Team Croatia gárdáját győzte le, a csoportmérkőzések során pedig nyert többek között a Manchester United Foundation ellen is.
A finálé előtti órákban meglátogatta a magyar delegációt Kapu Tibor űrhajós is és a csapatot a helyszínen támogatta Magyarország houstoni alkonzulátusának konzula, Doncsev András, valamint Dr. Garami Zsolt, a Houston Methodist Hospital szív- és érrendszeri sebészet radiológiai docense, orvos igazgatója is.
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Kárpátaljai gyermekekkel indult el a Katolikus Karitász nyári programja
- Érthetőbb világ felé: lezárult a MOME OPEN inkluzív design képzése
- Koncertek, mesevilág és kézműves programok várják a családokat a Generali Gyerek Szigeten
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
2026. június 26.
Négy éremmel zárt a magyar csapat a para vívó vb-n
2026. június 24.