Kilenc magyar érem az Európai Para Ifjúsági Játékokon
- Jó hírek, Szervezeti hírek
- 2025. július 30.
Kilenc érmet, közte két aranyat nyert a magyar küldöttség az Isztambulban rendezett Európai Para Ifjúsági Játékokon (EPYG).
A Magyar Paralimpiai Bizottság honlapjának keddi beszámolója szerint a legeredményesebb magyar versenyző Hotz Csenge volt: a pécsi paraúszó 100 méter pillangón arany-, 400 méter gyorson pedig ezüstérmet szerzett.
A másik magyar aranyérmet Kreisz Milán (Honvéd Szondi SE) nyerte, aki az asztaliteniszezők MS11-es kategóriájában diadalmaskodott.
A magyar küldöttség bronzérmeit Janza Virág Csenge (100 m pillangó- és 100 m gyorsúszás), Kollár Andor (csigás íjászat, U23-as nyílt kategória), Földesi Bendegúz (cselgáncs, J1 és J2 összevont kategória), Gigacz Gergő (boccia, BC4-es kategória) és Nyíri-Szabó Lázár (asztalitenisz, páros) szerezte, utóbbi a spanyol Gabriel Diez Alvarez oldalán szerepelt.
A 13 fős magyar csapat öt sportágban mérette meg magát, az EPYG-en 33 ország közel 650 versenyzője mérte össze tudását.
Forrás: MTI – hparalimpia.hu
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Koncertek, mesevilág és kézműves programok várják a családokat a Generali Gyerek Szigeten
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Izgalmas döntőkkel ért véget a 2026-os Para Boccia Országos Bajnokság
- Nem kell egyedül végigmenni rajta: önismereti csoportokat indít a SINOSZ
2026. június 27.
Aranyérem Innsbruckból: Kerekes Bence újra a dobogó tetején végzett
2026. június 26.