Gázzal robbantotta rá a lakást magára és kislányára
- Jó hírek
- 2025. november 1.
Végezni akart magával és 10 éves, fogyatékos kislányával az a nő, aki még tavaly tavasszal magára és gyermekére nyitotta a gázcsapot, a csöveket pedig elfűrészelte Szelevényen.
Az emberölés kísérletével és közveszély okozásával vádolt M. Éva ügyében csütörtökön tartottak előkészítő ülést a Szolnoki Törvényszéken.
Az ötvenes éveiben járó nőt két büntetés-végrehajtási dolgozó vezette be a tárgyalóterembe. A nő – aki gázzal akarta megölni önmagát és tízéves kislányát – a sajtó jelenlétében előbb udvariasan köszönt, de miután megtudta, hogy újságírókkal beszél, hirtelen ingerültté vált.
„Hagyjanak békén!” – kiabálta, majd hátat fordított, amíg a bíróság meg nem nyitotta az ülést.
A védője, Baky Endre azzal indokolta a zárt tárgyalás iránti kérelmét, hogy a kiskorú sértett érdekében indokolt a nyilvánosság kizárása. Az ügyészség nem ellenezte az indítványt, így a bíróság a teljes tárgyalássorozatot zárt ajtók mögött rendelte el, beleértve a januárban induló főtárgyalást is.
A tragédia éjszakája
A vádirat szerint M. Éva 2024. május 10-én éjjel elhatározta, hogy megöli fogyatékossággal élő kislányát, majd magával is végez. A nő elfűrészelte a gázcsöveket, megnyitotta a gáztűzhelyet szelevényi otthonukban, majd várta a robbanást. Nem sokkal később, éjjel fél egy körül a ház felrobbant és tűz ütött ki. A tűzoltók az összedőlt épületből mindkettőjüket kimentették. A kislány életét csak a gyors orvosi beavatkozás és intenzív ellátás mentette meg.
Beismerés helyett tárgyalás lesz
Védője elmondta, hogy M. Éva eredetileg be akarta ismerni tettét, és lemondott volna a tárgyalásról, elfogadva a hatéves börtönbüntetésre vonatkozó ügyészi indítványt. A bíró azonban nem fogadta el a beismerést, mivel a vádlott ellentmondásosan nyilatkozott – másként számolt be a történtekről a nyomozás során, mint a bíróságon. A bíró ezért elrendelte a teljes tárgyalás megtartását.
„Nem tudja megmagyarázni, miért tette”
„A védencem régóta megbánta, amit tett. Ő maga sem érti, miért próbálta meg elvenni a lánya életét” – mondta Baky Endre védő. Hozzátette: „A környezetében élők és az iskola dolgozói is azt mondták, Éva szerető, türelmes anya volt, aki odaadóan nevelte a gyermekét.”
Új élet kezdete nélkül
M. Éva letartóztatása óta a kalocsai börtönben van. A történtek óta nem találkozhatott kislányával, bár – ügyvédje szerint – szeretne tőle bocsánatot kérni. A gyermeket jelenleg az édesapja neveli egy tanyán.
Forrás: Bors
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Koncertek, mesevilág és kézműves programok várják a családokat a Generali Gyerek Szigeten
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Izgalmas döntőkkel ért véget a 2026-os Para Boccia Országos Bajnokság
- Nem kell egyedül végigmenni rajta: önismereti csoportokat indít a SINOSZ
2026. június 27.
Aranyérem Innsbruckból: Kerekes Bence újra a dobogó tetején végzett
2026. június 26.