Egerben is egyeztetés zajlik a fogyatékosságügyi stratégia jövőjéről
- Jó hírek
- 2025. november 6.
Egerben a „Semmit rólunk nélkülünk” elv jegyében egyeztettek a fogyatékossággal élők javaslatairól és az EU jövőbeli stratégiájáról.
Egerben, a Városházán tartott egyeztetésen Szekeres Pál, európai parlamenti képviselő fogadta a fogyatékossággal élő embereket képviselő civil szervezetek képviselőit. ♿🤝
A találkozó célja az volt, hogy a „Semmit rólunk nélkülünk” elv jegyében közvetlenül az érintettek javaslatai formálhassák az Európai Unió fogyatékosságügyi stratégiájának 2024 utáni célkitűzéseit. 💬🌍
Az esemény során a résztvevők a társadalmi integrációról, az esélyegyenlőségről, valamint a mindennapi életet segítő fejlesztési irányokról vitattak meg javaslatokat. 💡
Eger városvezetése támogatásáról biztosította a kezdeményezést, kiemelve, hogy a társadalmi párbeszéd és az egyenlő esélyek előmozdítása közös felelősség – írta közösségi oldalán a polgármester. 🩵
Vágner Ákos hangsúlyozta, hogy Eger örömmel adott otthont ennek a fontos párbeszédnek, amely hozzájárulhat ahhoz, hogy „a jövőben az uniós döntéshozatalban is erősebben érvényesüljenek a fogyatékossággal élő emberek érdekei.”
🌟 Egy lépés, ami nemcsak párbeszédet, hanem valódi változást is elindíthat.
Forrás: egerhirek.hu
- Egységes európai parkolási kártya jön a mozgáskorlátozottaknak
- Érthetőbb világ felé: lezárult a MOME OPEN inkluzív design képzése
- Koncertek, mesevilág és kézműves programok várják a családokat a Generali Gyerek Szigeten
- Új kórtermi megoldások segíthetik a gyermekek és családjaik mindennapjait
- Izgalmas döntőkkel ért véget a 2026-os Para Boccia Országos Bajnokság
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
2026. június 26.
Négy éremmel zárt a magyar csapat a para vívó vb-n
2026. június 24.