„Velünk könnyebb” – sikeres mentorszülő családi nap a SINOSZ székházában

Megosztás:
Forrás: sinosz.hu

A SINOSZ és a JEL Alapítvány közös rendezésében megvalósuló esemény fókuszában a hallássérült gyermeket nevelő családok támogatása, valamint a mentorszülői hálózat bemutatása állt.

A rendezvényt Szalkai Iván igazgató nyitotta meg, hangsúlyozva a közösség erejét és az együttműködés fontosságát. Ezt követően Tempfli Kátya és Bagó Róbert ismertették a mentorszülői program célját, működését és eddigi tapasztalatait.

A mentorszülői hálózat egy úttörő kezdeményezés, amely a sorstársi támogatásra és a tapasztalatmegosztásra épül. A program keretében olyan szülők kapnak képzést, akik saját családjukban is hallássérült gyermeket nevelnek, és szívesen segítenek más érintett családoknak. A mentorszülők nem szakemberek, hanem tapasztalati segítők: hitelesen, empatikusan tudják kísérni azokat a szülőket, akik friss diagnózissal, vagy épp az óvodai, iskolai beilleszkedés nehézségeivel szembesülnek. A hálózat célja, hogy a segítségnyújtás ne csak intézményi szinten történjen, hanem közösségi alapon is elérhető legyen.*

A szakmai program során három előadás hangzott el:

– Csetneki Csilla audiológus, a SINOSZ elnöke „A hallás világa – eszközök és lehetőségek” címmel tartott prezentációt.

– Komorettóné Szentirmai Katalin védőnő és mentorszülő „Három szerep egy szív” című előadásában személyes tapasztalatain keresztül beszélt az elfogadásról.

– Kárpáti Árpád és fia, Kárpáti Álmos előadásukban a siketoktatás múltját és jelenét ismertették, egyedülálló apa-fia nézőpontból.

A gyerekeket Mázló Tímea inkluzív játszóházzal várta a kertben, míg a felnőttek Arany Brigitta vezetésével vettek részt egy játékos, készségfejlesztő tréningen. A nap minden programpontja akadálymentesített volt: jelnyelvi és írótolmácsolás biztosította a teljes értékű részvételt.

„Velünk könnyebb” családi nap megerősítette, hogy a valódi támogatás nemcsak szakmai, hanem emberi kapcsolatokon is múlik. A mentorszülőség révén olyan új lehetőség nyílik meg a családok számára, amely közvetlen, hiteles és érthető segítséget nyújt egy sokszor érzelmileg megterhelő élethelyzetben.

* A program megvalósítását a Schlachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet „Szülő 2024” és „FOF 2024” pályázati támogatásai tették lehetővé, a Belügyminisztérium finanszírozásával. Idén két képzési ciklusban összesen 27 mentorszülő szerzett tanúsítványt, akik országosan elérhetők lesznek az érintett családok számára.

Forrás: sinosz.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük